دسته‌هامقالات

5 نکته مهم در باره کادو ولنتاین

درباره گادو ولنتاین

1-انتقادهای موجود به روز ولنتاین و کادو ولنتاین

گروهی نیز از روز ولنتاین و کادو ولنتاین به علت ترویج مصرف گرایی انتقاد می کنند و آن را «جشنی برای کپیتالیسم» می دادند چون سود به دست می آید، حتی گردش مالی هدایا و کادو ولنتاین و نیز هزینه هایی که برای روز ولنتاین در سال ۲۰۱۹ میلادی در آمریکا پرداخت شد، رقمی بالغ بر ۲۰ میلیارد دلار بود. به همین خاطر برخی جنبش ها نیز تحت عنوان جنبش ضد ولنتاین گرایی و کادو ولنتاین به وجود آمده اند و افراد را تشویق به اهدای کادو ولنتاین ارزان قیمت یا رایگان می‌کنند.

کادو ولنتاین

 

2-نمادهای روز ولنتاین و کادوهای آن

آن طور که منقول است، ارسال پیام های رسمی یا پیام های عاشقانه در دهه 1500 شروع شد و در اواخر دهه 1700 از کارت های چاپی تجاری برای ارسال نامه های عاشقانه و همراه کادو ولنتاین استفاده می شد. اولین کادو ولنتاین در ایالات متحده در اواسط دهه 1800 چاپ شد. از جمله این کادوها کارتی با تصویرکوپید، خدای رومی است که نماد ولنتاین است و قلبی در دست دارد، چون قلب مظهر عشق و احساس است. از طرفی تصور می شد چون فصل جفت گیری پرندگان از نیمه فوریه آغاز می شود، پرندگان نیز به نوعی نماد روز ولنتاین و کادو ولنتاین هستند. هدایا و کادو ولنتاین سنتی شامل آب نبات و گل، به خصوص گل رز قرمز که نمادی از زیبایی و عشق است می بود.

3-کادو ولنتاین و انواع آن

از گذشته های دور، رسم بوده است برای تبریک روز ولنتاین، به عنوان کادو ولنتاین کارت تبریک می فرستادند. اولین کارت روز ولنتاین که به عنوان کادو ولنتاین استفاده شد، به سال 1415 میلادی برمی گردد که دوک اورلیان با وجودی که زندانی بود، برای همسر خود فرستاد. در ایالات متحده، کارت های روز ولنتاین به عنوان کادو ولنتاین تا زمان جنگ محبوبیتی پیدا نکردند، چون مردم در این زمان عادت داشتند، دست نوشته های خود را برای عشق خود بفرستند. فقط در اوایل دهه 1900 بود که این کارت ها محبوبیت پیدا کرد.

عشاق در روز 14 فوریه همان 25 بهمن به نوعی سعی دارند با تهیه کادویی به عشق خود ابراز محبت کنند. از هدایای مرسوم این روز می توان شکلات را نام برد. در کشورهای اروپایی و آمریکایی دادن شکلات به عنوان کادو ولنتاین از شهرت خاصی برخوردار است. اما از طرفی بسیاری دوست دارند عروسک هایی مثل خرس بخرند. برخی گل های رزقرمز را ترجیح می دهند. خریدن انواع شکلات و آبنبات هم رسم است. هدایایی که نماد قلب دارند یا کادو پیچ آنها به شکل قلب است، به عنوان کادو ولنتاین بسیار مرسوم است. حتی امروزه پیام ها و اسمس های عاشقانه از جمله شیوه های ابراز عشق به همراه کادو ولنتاین می باشد.

کادو ولنتاین

4-آداب و رسوم ولنتاین در کشورهای مختلف

جشن ولنتاین در ایتالیا: در گذشته مردم ایتالیا، در روز ولنتاین در فضای باز و باغ ها گرد هم می آمدند و از شنیدن شعر و موسیقی و قدم زدن با معشوق خود لذت می بردند، اما امروزه با دادن هدیه و شام عاشقانه است. محبوب ترین کادوی ولنتاین در ایتالیا، باسی پروجیناست.

جشن ولنتاین در آفریقای جنوبی: علاوه بر هدیه دادن سنت مرسوم روز ولنتاین برای زنان آفریقای جنوبی این است که نمادی از عشق خود را بر روی آستین لباس خود ثبت می کنند. بیشتر آقایان و تا حدودی خانمها در روز ولنتاین شاخه گل می خرند. روز ولنتاین بهترین تعطیلات برای گل فروشان است و ارزش مادی 15 میلیارد دلار در این روز صرف کادو برای ابراز عشق می شود.

5-بهترین کادوی روز ولنتاین

گل های رز و شکلات از محبوب ترین هدایای روز ولنتاین هستند و همچنین یکی از بهترین ایده های این روز به شمار می رود. دسته ای از گل های رز تازه قرمز که روی آن یادداشتی محبت آمیز چسبانده شده هدیه ای مناسب برای روز عشاق خواهد بود. امروزه این هدیه ها را حتی به صورت آنلاین هم می شود تهیه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *