نمایش دادن همه 3 نتیجه

قهوه جاکوبز Jacobs

جاکوبز یک نوع قهوه است که برای اولین بار در سال ۱۸۹۵ میلادی و به وسیله فردی به نام یوهان جاکوبز ابداع شد. یوهان جاکوبز، اهل کشور آلمان بود. امروزه قهوه جاکوبز Jacobs یکی از معروف ترین انواع قهوه موجود در کل دنیا به حساب می آید. البته شرکت جاکوبز نه تنها در زمینه تولید قهوه Jacobs بلکه در زمینه تولید انواع چای و انواع قهوه مانند قهوه اسپرسو و قهوه فوری و غیره فعالیت می کند.

قهوه جاکوبز-hanicoffee

تاریخچه قهوه Jacobs

اگر بخواهیم تاریخچه قهوه جاکوبز را مورد نقد و بررسی قرار دهیم، باید بگوییم که این نوع قهوه بیشتر از ۱۰۰ سال پیش در کشور آلمان ابداع شد. آقای یوهان جاکوبز که ابداع کننده این نوع قهوه بود، فردی بود که در یک کافی شاپ کار می کرد. این فرد همیشه دغدغه این را داشت که یک نوع قهوه تولید کند که بتواند مشتریان این کافی شاپ را بیشتر جذب کند.

مشتریان کافی شاپ در آن زمان، معمولاً از زمان طولانی آماده شدن قهوه، رضایت خاطر نداشتند. همچنین از اینکه قهوه آنها خیلی طعم و عطر قوی ندارد، ناراحت بودند جاکوبز توانست با تولید قهوه جاکوبز، سرعت آماده شدن قهوه را به شدت افزایش دهد. همچنین توانست قهوه ای تولید کند که دارای عطر و طعم بسیار قوی باشد.

از همان زمان، قهوه جاکوبز سال به سال در سرتاسر دنیا مطرح تر شد و امروزه به جایی رسیده ایم که این نوع قهوه، یکی از انواع قهوه‌های معروف و محبوب در سطح دنیا از جمله در کشور ایران می باشد.

قهوه جاکوبز ساخت کجاست؟

همانطور که در بالا هم عنوان کردیم، قهوه جاکوبز در کشور آلمان و توسط فردی به نام جاکوبز، طراحی و اجرا شده است. البته با توجه به گسترش بسیار زیاد این نوع قهوه در سرتاسر دنیا، دیگر قهوه جاکوبز فقط در کشور آلمان تولید نمی شود.

بلکه کشورهای مختلف، این قهوه را با نام‌های مختلفی تولید می کنند و به همه نقاط دنیا صادر می کنند. با این وجود، قهوه جاکوبزی که در کشور آلمان تولید می شود، طبیعتا معتبرتر از قهوه جاکوبز تولید شده در جاهای دیگر دنیا است.

مشخصات قهوه جاکوبز

قهوه جاکوبز همانند همه قهوه‌های دیگر، دارای یک سری ویژگی‌های کلی است. می دانید که قهوه، یک نوشیدنی بسیار پرطرفدار در سرتاسر دنیا به حساب می‌آید. قهوه‌ جاکوبز هم مثل همه انواع دیگر قهوه، از بو دادن و خرد کردن و آسیاب کردن دانه‌های یک گیاه به نام گیاه قهوه به دست می آید.

گیاه قهوه بیشتر در کشورهای آفریقایی و یا در کشوری مثل کشور برزیل که دارای آب و هوای گرم و مرطوبی است به عمل می آید ولی به سرتاسر نقاط و کشورهای دنیا صادر می‌شود و در آن کشورها عملیات بو دادن و بسته بندی و برند سازی بر روی آنها صورت می پذیرد. ویژگی‌هایی که انواع قهوه را از هم متمایز می کنند، عبارت هستند از طعم قهوه‌ها، بوی آنها، رنگ قهوه‌ها و شکل ظاهری آنها و همچنین میزان تلخی این نوع قهوه ها.

قهوه جاکوبز از لحاظ رنگ و شکل ظاهری، خیلی تفاوتی با انواع مشهور قهوه ندارد، ولی از لحاظ طعم و عطر، باید بگوییم که این نوع قهوه، دارای عطر و طعم بسیار قوی می‌باشد. نکته دیگری که در مورد ویژگیهای قهوه جاکوبز باید عنوان کنیم این است که این نوع قهوه مانند انواع دیگر قهوه، دارای خواص درمانی می‌باشد که در صورت استفاده صحیح از آن، افراد مختلف اعم از مرد و زن می‌توانند از این مزایا بهره‌مند شوند. در قسمت بعدی این مقاله، با خواص درمانی قهوه جاکوبز بیشتر آشنا خواهیم شد.

قهوه Jacobs-hanicoffee

خواص قهوه جاکوبز

همانطور که در بالا هم ذکر کردیم، قهوه جاکوبز دارای خواص درمانی زیادی است که در صورت استفاده صحیح از آن، افراد می‌توانند از این مزایا بهره‌ مند شوند. مزایا و خواص قهوه جاکوبز عبارت هستند از:

1. اولا قهوه جاکوبز دارای آنتی اکسیدان های بسیار زیاد و قوی می باشد. وجود آنتی اکسیدان در قهوه جاکوبز باعث می‌شود که افرادی که این نوع قهوه را به صورت مداوم مصرف می‌کنند با کم شدن سطح کلسترول خون خود مواجه شوند. امروزه افزایش کلسترول خون به یک مشکل در مردم سرتاسر دنیا تبدیل شده است که مصرف قهوه جاکوبز Jacobs می تواند مرهمی برای این درد باشد.

2. مصرف همیشگی قهوه جاکوبز، احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را هم در افراد مختلف کاهش می دهد.

3. از طرف دیگر قهوه جاکوبز برای افرادی که دچار مشکلات گوارشی و یبوست هستند هم بسیار مفید است و جلوی این مشکلات را می گیرد.

4. از همه اینها گذشته، مصرف قهوه جاکوبز برای افرادی که مشکل کبدی دارند، بسیار مفید است و از بیماری سیروز کبدی که یک بیماری بسیار خطرناک است جلوگیری می کند.

5. مصرف قهوه جاکوبز می‌تواند به افزایش سطح تمرکز و انرژی فرد هم کمک کند.

6. مصرف قهوه جاکوبز به کاهش وزن فرد هم کمک خواهد کرد. از یک طرف، قهوه جاکوبز دارای خاصیت چربی سوزی می‌باشد و از طرف دیگر، به دلیل افزایش سطح انرژی فرد، معمولاً میزان تحرک او افزایش پیدا می‌کند و همین افزایش میزان تحرک فرد هم کاهش وزن او را به دنبال خواهد داشت.
البته مزایا و خواص درمانی قهوه جاکوبز تنها وقتی می‌توانند خود را نشان دهند که فرد از مصرف زیاد شکر و خامه در کنار قهوه جاکوبز خودداری کند.

بسیاری از افراد، میزان زیادی شکر و یا خامه را در کنار قهوه جاکوبز مصرف می‌کنند و پس از آن از پایین نیامدن میزان کلسترول خون بدن خود شکایت می کنند. بدیهی است که باید تا جایی که ممکن است قهوه جاکوبز را به صورت خالص و بدون افزودنی های مضر مصرف کرد.

مضرات قهوه جاکوبز

هر چند قهوه یک ماده بسیار مفید است و مزایای بسیار زیادی را برای سلامتی فرد به دنبال دارد. اما مصرف بی رویه این ماده غذایی می‌تواند مضرات زیادی را به دنبال داشته باشد. در ادامه، به این مضرات، اشاره می‌کنیم:

1. مصرف زیاد قهوه می‌تواند موجب افزایش میزان اضطراب در فرد شود.

2. مصرف زیاد قهوه ممکن است معده فرد را بیش از اندازه تحریک کند و باعث ایجاد اختلالاتی مانند سندروم روده تحریک پذیر در فرد شود.

3. از طرف دیگر، مصرف زیاد قهوه می‌تواند ریفلاکس اسید و سوء هاضمه در معده فرد ایجاد کند. البته برای در امان ماندن از اختلالات گوارشی حاصل از مصرف قهوه، باید تا حد امکان از مصرف قهوه با معده خالی اجتناب نمود.

4. مصرف زیاد قهوه و خصوص مصرف قهوه در هنگام شب می تواند اختلالات بی خوابی در فرد ایجاد کند. بهتر است مصرف قهوه را به تنها صبح و ظهر کاهش دهید و از مصرف این ماده غذایی در شب اجتناب کنید.

5. مصرف زیاد قهوه جاکوبز می‌تواند باعث تکرر ادرار و یا حتی در موارد شدیدتر، باعث بی اختیاری ادرار در افراد شود.

6. مصرف زیاد قهوه جاکوبز می تواند موجب افزایش ضربان قلب فرد شود.

7. مصرف زیاد قهوه جاکوبز Jacobs می‌تواند باعث جوش زدن و کهیر زدن صورت و بدن فرد شود.

8. مصرف زیاد قهوه جاکوبز می تواند حتی در مواردی، خطر ابتلا به سرطان را هم افزایش دهد. هر چند قهوه خام، هیچ نوع ماده سرطان زایی ندارد ولی قهوه بو داده شده، دارای ماده ای به نام آکریل امید است که به عنوان یک نوع ماده سرطان زا شناخته می شود. مصرف زیاد قهوه جاکوبز باعث وارد شدن میزان زیادی از این ماده سرطان زا به بدن انسان می شود. مصرف زیاد قهوه جاکوبز باعث می‌شود که جذب آهن در بدن انسان کم تر صورت پذیرد و در نهایت، انسان مبتلا به کم خونی یا آنمی می‌شود.

9. آخرین ضرری که در مورد قهوه جاکوبز و البته در مورد انواع دیگر قهوه وجود دارد، احتمال بالای اعتیاد انسان به آن است. در واقع قهوه می‌تواند انسان را به خود درگیر کند.

قهوه جاکوبز-hanicoffee

انواع قهوه جاکوبز

قهوه جاکوبز دارای انواع گوناگونی است که قصد داریم به بررسی مختصر آنها بپردازیم.

جاکوبز مونارک (Monarch) یا کرونانگ (Kronung)

قهوه جاکوبز مدل مونارک یک نوع قهوه فوری است. تهیه قهوه جاکوبز مونارچ نیاز به دستگاه خاصی ندارد. فقط کافی است که این نوع قهوه را در آب جوش، حل کنید و اگر از مزه آن راضی نبودید، می‌توانید مقداری شیر یا شکر یا افزودنی‌های خوشمزه دیگر را به این نوع قهوه اضافه کنید.
قهوه جاکوبز مونارک با قهوه جاکوبز کرونانگ هیچ تفاوتی ندارد. تفاوت آنها فقط در نام آنها در کشورهای مختلف جهان است. در بعضی از کشورها مانند کشورهای استرالیا و روسیه نام مونارک را بر روی این نوع قهوه تعیین کرده‌اند و در بعضی از کشورهای دیگر، اسم کرونانگ را برای آن تعیین نموده‌اند.

جاکوبز شب و روز (Night&Day)

این نوع قهوه، قهوه بسیار پرکاربرد و محبوبی در سرتاسر دنیا به حساب می‌آید. ویژگی بسیار بارزی که این نوع قهوه را از قهوه‌های دیگر متمایز می‌کند این است که در این قهوه، به هیچ عنوان کافئین وجود ندارد. عدم وجود کافئین در این نوع قهوه جاکوبز باعث می‌شود که به راحتی و در هر زمان از شبانه روز بتوانید از آن استفاده کنید.
وجود کافئین در قهوه، با وجود مزایای زیادی که به دنبال داشت، باعث اختلال در خواب فرد می‌شد. بسیاری از افرادی که به مصرف انواع قهوه عادت دارند، با مشکل جدی در خواب خود مواجه خواهند شد. در صورتی که اگر این نوع قهوه را مصرف کنید، هیچ مشکلی برای خواب شما پیش نخواهد آمد.

جاکوبز کرونات گلد (Cronat Gold)

قهوه جاکوبز کرونات گلد یا طلایی، یکی از انواع قهوه جاکوبز به شمار می‌رود. این نوع قهوه، کافئین کم‌تری نسبت به قهوه مونارک یا کرونانگ دارد. از سوی دیگر، نسبت به قهوه مونارک یا کرونانگ، طعم قهوه جاکوبز کرونات گلد یا طلایی متفاوت است و در واقع، طعم ملایم و آرام‌تر دارد.

جاکوبز سه در یک

نوع دیگری از قهوه‌های جاکوبز، قهوه جاکوبز سه در یک است. قهوه جاکوبز سه در یک، یک نوع قهوه بسیار فوری به حساب می‌آید که فقط با اضافه کردن آب داغ به آن، آماده می‌شود. قهوه جاکوبز سه در یک، به صورت ساشه ای است و هر ساشه آن از موارد زیر تشکیل شده است:
1. پودر قهوه فوری جاکوبز
2. پودر شیر
3. شکر

قهوه جاکوبز سبز

قهوه جاکوبز سبز یک هم یکی از انواع قهوه جاکوبز محسوب می‌شود که توسط برند جاکوبز تولید شده است و به سرتاسر دنیا ارسال می‌شود. مصرف این نوع قهوه، مزایای زیادی را به دنبال خواهد داشت.

قهوه جاکوبز شیشه ای

منظور از قهوه جاکوبز شیشه‌ای، نوعی قهوه جاکوبز است که درون یک ظرف شیشه‌ای قرار دارد. از شیشه‌های زیبا و شکیل برای قرار دادن قهوه در درون آنها استفاده می‌شود.